2019_02_18 SP MKK Gniezno - Biofarm Basket Suchy Las _18

Potrzebne jest zwycięstwo Sklep Polski MKK Gniezno – SMS PZKosz Władysławowo

Autor: / Komentowanie nie jest możliwe / 131 Odwiedzin / 16 marca 2019

Przed nami ostatni mecz w rundzie zasadniczej sezonu 2018/2019. Przeciwnikiem będzie zespół SMS PZKosz Władysławowo. Do wejścia do fazy PO potrzebne jest zwycięstwo w tym spotkaniu. Niestety, awans do najlepszej ósemki grupy A, nie jest zależny tylko od zespołu Sklepu Polskiego. Nasi seniorzy jednak muszą wykonać plan i zwyciężyć w tym mega ważnym spotkaniu. Kibiców chcących wesprzeć swoją drużynę zapraszamy na halę im M. Łopatki w Gnieźnie, już w najbliższą niedzielę o godzinie 18.00. O tej też godzinie rozpoczną się wszystkie mecze 24 kolejki grupy A. Go MKK!

22 net SP MKK Gniezno- Wladyslawowo

Sklep Polski MKK Gniezno – SMS PZKosz Władysławowo.

Dlatego zachęcamy do przyjścia na Hala im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie i wsparcia chłopaków gorącym dopingiem.

Początek zawodów – niedziela 17 marca 2019r, godz. 18:00.

Miejsce: Hala widowiskowo-sportowa przy ul.Sportowej 3, 62-200 Gniezno.

Poprzedni mecz w Gnieźnie był wyjątkowo w środę 13.03.2019 roku, Sklep Polski MKK Gniezno podejmował w zaległym meczu drużynę Trefla II Sopot. Mecz był bardzo ważny, gdyż zwycięstwo w nim, dawało nadal nadzieję, na występy w fazie Playoff. Gnieźnianie rozpoczęli to spotkanie dość nerwowo i to młodzi koszykarze z Trójmiasta przejęli inicjatywę. Po chwili jednak, gospodarze złapali „kontakt” z przeciwnikami zmniejszając ich prowadzenie w 1q do 3 punktów (26-29). Druga część upływała pod znakiem wyrównanej walki. Obie drużyny nie grzeszyły skutecznością, ale to MKK nieznacznie wygrało tą odsłonę i na przerwę schodziliśmy z 2 punktami deficytu. Po zmianie stron goście ponownie zaczęli grać na wysokiej skuteczności powiększając przewagę na dość niebezpieczny dystans, który w najwyższym punkcie sięgnął 11 punktów. W końcówce 3 kwarty gnieźnianie zmniejszyli jednak dystans do 5 punktów. Kiedy wydawało się, że weszliśmy już na odpowiednie obroty i przejmiemy decydującą część, sopocianie ponownie popisywali się celnymi trafieniami, nie pozwalając tym samym na zmniejszenie swojej przewagi. Przestój w grze Trefla przypadł jednak na ok 5 minut przed końcem meczu. Wtedy też decydujący atak przepuścili gospodarze punktując praktycznie w każdej akcji. Po bronionej stronie parkietu też wyglądało to dobrze, dlatego też zdobywanie punktów przychodziło gościom bardzo ciężko. Rzuty osobiste na koniec spotkania przypieczętowały ważne zwycięstwo Sklepu Polskiego MKK Gniezno.