Potrzebne jest zwycięstwo Sklep Polski MKK Gniezno – SMS PZKosz Władysławowo

Autor: / Możliwość komentowania Potrzebne jest zwycięstwo Sklep Polski MKK Gniezno – SMS PZKosz Władysławowo została wyłączona / 148 Odwiedzin / 16 marca 2019

Przed nami ostatni mecz w rundzie zasadniczej sezonu 2018/2019. Przeciwnikiem będzie zespół SMS PZKosz Władysławowo. Do wejścia do fazy PO potrzebne jest zwycięstwo w tym spotkaniu. Niestety, awans do najlepszej ósemki grupy A, nie jest zależny tylko od zespołu Sklepu Polskiego. Nasi seniorzy jednak muszą wykonać plan i zwyciężyć w tym mega ważnym spotkaniu. Kibiców chcących wesprzeć swoją drużynę zapraszamy na halę im M. Łopatki w Gnieźnie, już w najbliższą niedzielę o godzinie 18.00. O tej też godzinie rozpoczną się wszystkie mecze 24 kolejki grupy A. Go MKK!

 

22 net SP MKK Gniezno- Wladyslawowo

Sklep Polski MKK Gniezno – SMS PZKosz Władysławowo.

Dlatego zachęcamy do przyjścia na Hala im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie i wsparcia chłopaków gorącym dopingiem.

Początek zawodów – niedziela 17 marca 2019r, godz. 18:00.

Miejsce: Hala widowiskowo-sportowa przy ul.Sportowej 3, 62-200 Gniezno.

Poprzedni mecz w Gnieźnie był wyjątkowo w środę 13.03.2019 roku, Sklep Polski MKK Gniezno podejmował w zaległym meczu drużynę Trefla II Sopot. Mecz był bardzo ważny, gdyż zwycięstwo w nim, dawało nadal nadzieję, na występy w fazie Playoff. Gnieźnianie rozpoczęli to spotkanie dość nerwowo i to młodzi koszykarze z Trójmiasta przejęli inicjatywę. Po chwili jednak, gospodarze złapali „kontakt” z przeciwnikami zmniejszając ich prowadzenie w 1q do 3 punktów (26-29). Druga część upływała pod znakiem wyrównanej walki. Obie drużyny nie grzeszyły skutecznością, ale to MKK nieznacznie wygrało tą odsłonę i na przerwę schodziliśmy z 2 punktami deficytu. Po zmianie stron goście ponownie zaczęli grać na wysokiej skuteczności powiększając przewagę na dość niebezpieczny dystans, który w najwyższym punkcie sięgnął 11 punktów. W końcówce 3 kwarty gnieźnianie zmniejszyli jednak dystans do 5 punktów. Kiedy wydawało się, że weszliśmy już na odpowiednie obroty i przejmiemy decydującą część, sopocianie ponownie popisywali się celnymi trafieniami, nie pozwalając tym samym na zmniejszenie swojej przewagi. Przestój w grze Trefla przypadł jednak na ok 5 minut przed końcem meczu. Wtedy też decydujący atak przepuścili gospodarze punktując praktycznie w każdej akcji. Po bronionej stronie parkietu też wyglądało to dobrze, dlatego też zdobywanie punktów przychodziło gościom bardzo ciężko. Rzuty osobiste na koniec spotkania przypieczętowały ważne zwycięstwo Sklepu Polskiego MKK Gniezno.

Logo-MKK-białe.jpg