Półfinał Mistrzostw polski koszykówka mężczyzn U18 fot2

Wyniki Półfinału Mistrzostw Polski U18 koszykówki mężczyzn w Gnieźnie

Autor: / 0 Komentarzy / 130 Odwiedzin / 12 maja 2017

Ambitna walka koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno Junior.  Awans był w zasięgu naszych możliwości do Finałów MP U18 lecz kończymy turniej na 3-cim miejscu.

W dniach 5-7 maja juniorzy MKK Gniezno rozegrali w Gnieźnie Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski U18. Mimo ambitnej postawy i walki do samego końca, udało im się wygrać tylko jedno spotkanie, co nie pozwoliło awansować do Finałów.

Mistrzostwa Polski_U18 koszykówka mężczyzn polfinal w Gnieźnie

Pierwszy mecz podopiecznych trenera Staszkiewicza przeciwko Koronie Politechnice Kraków miał być bardzo ważną potyczką w kontekście awansu do Finału MP. Gnieźnianie dobrze rozpoczęli, zdobywając na starcie 4 punkty, później do 5 min. przebieg meczu był bardzo wyrównany (15:15). Niestety od tego momentu nastąpił pierwszy tego dnia spadek skuteczności w szeregach MKK, co skrzętnie wykorzystali goście odskakując na 11 punktów. Dwie dobre akcje Kotwasińskiego w końcówce kwarty pozwoliło zniwelować straty do 8 punktów. Druga odsłona mogła podobać się kibicom, gdyż gra toczyła się praktycznie kosz za kosz, o czym świadczy wynik kwarty 19:18. Do przerwy krakowianie prowadzili 49:42. Zmiana stron i rzeczowa rozmowa w szatni bardzo dobrze podziałała na juniorów MKK, którzy zdołali narzucić przyjezdnym swój styl grania i odrobili straty. Niestety, kiedy w 4 min. IV kwarty był remis 72:72 – gnieźnianie totalnie się rozbili. Nieprzemyślane decyzję liderów, brak skuteczności z dystansu i słaba obrona sprawiły, że Korona momentalnie odjechała na 10 punktów i przejęła kontrolę nad końcówką spotkania. Zmuszeni do szybkich akcji gracze z Pierwszej Stolicy nie zdołali zmienić losów pojedynku przegrywając ostatecznie 75:90.

Sklep Polski MKK Gniezno – KS Korona Politechnika Kraków mistrzostwa polski koszykówka U18

5.05.2017

Sklep Polski MKK Gniezno : KS Korona Kraków     75 : 90   (23:31, 19:18, 19:14, 14:27)

Punkty dla MKK: Kotwasiński 20, Leśniczak 15 Sobkowiak 15 (2x3pkt), Wietrzyński 13, Kiełpiński 8, Banaszak 2, Maroszek 2, Sztyma, Milak, Lorek, Małkowski.

W sobotę MKK podejmowało STK Czarnych Słupsk i o początku tego spotkania chciałoby z pewnością jak najszybciej zapomnieć. Najprawdopodobniej konieczność wygrania tego meczu, podziałała na podopiecznych Staszkiewicza paraliżująco. Szereg złych decyzji po obu stronach parkietu, skutkował skutecznym budowaniem przewagi przez przeciwników, która wyniosła nawet 22 punkty w 9 min. I  kwarty. Niemoc gospodarzy trwała jeszcze przez kolejne 5 min., ale na szczęście w tym momencie zaliczamy run 14:0 (10 punktów Sobkowiaka) i zbliżamy się na 7 oczek. Po przerwie znowu się dekoncentrujemy i pozwalamy Czarnym na odbudowanie 16 punktowej przewagi. Kiedy przed ostatnią kwartą to goście prowadzili 12 punktami, rzadko kto z licznie zebranej publiczności liczył na końcowy sukces. Jednak młodzież MKK pokazała niesamowity charakter i zagrała na finał, rewelacyjną koszykówkę, z agresywną obroną i wyprowadzaniem skutecznych kontrataków. Nie dość , że momentalnie odrobiliśmy starty, to nasz zespół kontrolował końcówkę, wygrywając ostatecznie 74:68.

Sklep Polski MKK Gniezno – STK Czarni PGK Słupsk mistrzostwa polski koszykówka U18

6.05.2017

Sklep Polski MKK Gniezno : STK Czarni Słupsk   74 : 68    (11:29, 19:8, 15:20, 29:11)

Punkty dla MKK: Sobkowiak 24 (3x3pkt), Kotwasiński 16, Wietrzyński 15 (3x3pkt), Banaszak 13 (2x3pkt), Leśniczak 2, Maroszek 2, Kiełpiński 2, Sztyma 0, Małkowski, Kubicki, Lorek, Milak.

Trzeciego dnia, w meczu o wszystko MKK grało z niepokonanym na tym turnieju Śląskiem Wrocław. Skazywani na  wysoką porażkę gnieźnianie zaprezentowali się najlepiej jak tylko mogli. Bardzo zespołowa gra w ataku i zaskakująca przeciwników obrona, pozwalało grać przez 30 min. jak równy z równym. Jeszcze w 5 min. trzeciej kwarty podopieczni Staszkiewicza prowadzili 53:45. Jednak problemy z faulami podstawowych zawodników oraz gra na bardzo wysokiej intensywności przy dość wąskiej rotacji graczy spowodowały, że w czwartej kwarcie zespół Śląska zdominował wydarzenia na parkiecie i wygrał 82:60.

Sklep Polski MKK Gniezno – Exact Systems Śląsk Wrocław mistrzostwa polski koszykówka U18

7.05.2017

Sklep Polski MKK Gniezno : Śląsk Wrocław   60 : 82    (19:21, 25:19, 12:21, 4:21)

Punkty dla MKK: Kotwasiński 18, Wietrzyński 15 (3x3pkt), Leśniczak 13 (1x3pkt), Sobkowiak 7 (1x3pkt), Kiełpiński 4, Maroszek 3, Banaszak 0, Sztyma 0, Milak 0, Lorek, Małkowski, Kubicki.

Do pierwszej piątki turnieju trenerzy zespołów nominowali tym razem kapitana gnieźnieńskiej drużyny – Dariusza Wietrzyńskiego.

Całemu zespołowi juniorów Sklep Polski MKK Gniezno należą się ogromne słowa uznania i wielkie brawa. Gnieźnianie udowadniali wiele razy, że potrafią grać w koszykówkę na najwyższym poziomie, pokazali charakter i zostawili na parkiecie całe serca. A tak jak wspominali trenerzy, duży wpływ na słabsze momenty w meczach miało przede wszystkim mniejsze doświadczenie zawodników w turniejach takiej rangi. Trenerzy podkreślali, że awans do Półfinałów był i tak olbrzymim osiągnięciem dla klubu i dziękowali zawodnikom, za trud włożony w przygotowania i pracę w całym sezonie. Podkreślali, że zawodnicy chcą mogą dalej się rozwijać i to nie ostatnie słowo, jakie MKK Gniezno powiedziało w tym roczniku.