kibice-2018-podziekowanie_1920pix

Ważna wygrana Sklep Polski MKK Gniezno w Inowrocławiu i awans do PLAY-OFF.

Autor: / Komentowanie nie jest możliwe / 191 Odwiedzin / 12 marca 2018

10 marca drużyna SKLEP POLSKI MKK Gniezno udała się do Inowrocławia na ostatni mecz sezonu regularnego II ligi by zmieżyć się z tamtejszą drużyną Domino Inowrocław. Mimo, że koszykarze z pierwszej stolicy Polski mieli już zapewniony awanas do rundy play-off to stawka meczu była ogromna. W przypadku zwycięstwa drużyna mogła ukończyć rozgrywki na 5  miejscu, natomiast w przypadku porażki mogła to być nawet 8 lokata.

Początek spotkania toczył się jednak pod dyktando gospodarzy, którzy rozpoczeli spotkanie od prowadzenia  7-0. Od tego momentu inicjatywę powolnie zaczęli przejmować  gnieźnianie, którzy zmotywowani z każdą minuta meczu na boisku czuli się coraz pewniej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42-37 dla Sklep Polski MKK Gniezno.

W drugiej połowie goście  w dalszym ciągu utrzymywali równy poziom gry w ataku ale  to głównie popis bardzo dobrej obrony zespołowej zawodników z  Gniezna, która na przestrzeni kolejnych 20 minut pozwoliła zdobyć zawodnikom z Inowrocławia zaledwie 25 pkt miała decydujący wpływ na końcowy rezulat meczu, który zakończył się wynikiem 81-62 dla zespołu MKK Gniezno.

Domino Inowrocław – Sklep Polski MKK Gniezno 62 : 81

Sezon regularny zawodnicy z Gniezna rozegrali bardzo dobrze. Pomimo wielu kontuzji waleczność zawodników oraz dobra organizacja gry pozwoliły uzyskać dobre miejsce w tabeli końcowej awansować rundy do Play-off.

Sezon-2017_2018-tabela-ligowa-2-liga-PZKosz-grA-po--kolejce26

Na pewno duży wpływ na poczynania zawodników mieli bardzo licznie zgromadzeni kibice z Gniezna, którzy nieustannie swoim głośnym dopingiem dodawali skrzydeł swojej drużynie. Zawodnicy mogli się czuć jak u siebie na hali. Po meczu koszykarze podziękowali kibicom.

Kibice Sklep Polski MKK Gniezno po meczu z Domono Inowrocław-zobacz video na Facebook.

Kibice Sklep Polski MKK Gniezno po meczu z Domono Inowrocław.

Zwycięstwo nad Domino  Inowrocław  pozwoliło zająć ostatecznie 5 miejsce na zakończenie sezonu regularnego. Przeciwnikiem w historycznej dla miasta I rundzie play-off będzie drużyna SOKÓŁ Międzychód. O terminie meczy z I rundy play-off poinformujemy jak najszybciej.