2018_10_ 06 SP MKK Gniezno - Sokól Miedzychod_65

Na boisku ogromna mobilizacja – MKK wygrywa w Toruniu

Autor: / Komentowanie nie jest możliwe / 99 Odwiedzin / 16 października 2018

W sobotę 13 października 2018 roku, seniorzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno udali się do Torunia by zmierzyć się z drużyną AZS UMK PBDI Toruń. Po dwóch porażekach na swoim terenie, bardzo chcieli  zdobyć pierwsze 2 punkty do ligowej tabeli. Biorąc pod uwagę ciągły brak nominalnej „jedynki” Piotrka Golasińskiego nie było to ułatwione zadanie. Od początku meczu gracze z Gniezna wyszli bardzo zmotywowani i zaangażowani. Zaowocowało to dobrym początkiem i objęciem kilkupunktowej przewagi. W drugiej kwarcie cały czas utrzymywało się kilka oczek przewagi przyjezdnych. Przewaga sięgała już 13 punktów, aby po niezłej końcówce graczy z Torunia stopniała do 8 punktów do przerwy. Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze doprowadzając do deficytu 1 punktu. Ostatnia kwarta to próba nerwów z obu stron. W całym meczu obie drużyny stawały na linii 61 razy (40 rzutów osobistych Sklepu Polskiego MKK Gniezno). Gracze AZSu zbliżyli się do gnieźnian na 1 punkt na około minutę do końca spotkania. Od tego czasu jednak, punkty zdobywali już tylko seniorzy MKK. 71-67 dało pierwszą wygraną w sezonie 2018-2019. Miejmy nadzieję, że kolejne wygrane są już tylko kwestią czasu dla graczy z Gniezna.

Kolejna okazja na punkty już w najbliższą sobotę 20 października, kiedy to Sklep Polski MKK Gniezno uda się do Szczecina na mecz z tamtejszą drużyną Ogniwa Polbit Szczecin. Go MKK!!

Najbliższy mecz w Gnieźnie 27 października o godz 16.00. Przeciwnikiem Sklep Polski MKK Gniezno  będzie  Arka II Gdynia. Drużyna zaplecza ekstraklasy. Zapowiada się ciekawe widowisko.